Kompletní sada dílů
pro stavbu 3D tiskárny Rebel 2

Nová tiskárna Rebel 2Z

Sada dílů 3D tiskárny Rebel 2 byla nahrazena úplně novou stavebnicí Rebel 2Z. Přejděte na stránku stavebnice Rebel 2Z.

Upgrade z Rebel 2 na Rebel 2Z

Máte postavenou 3D tiskárnu Rebel 2 a chcete ji vylepšit přechodem na lepší a přesnější Rebel 2Z se spoustou novinek a vychytávek? Připravil jsem pro vás upgrade na Rebel 2Z.

Původní stránka pro tiskárnu Rebel 2

Kompletní sada dílů Rebel 2

Pokud si chcete levně postavit 3D tiskárnu Rebel 2, strávíte mnoho času sháněním všech potřebných dílů a součástí. Zaplatíte mnoho peněz na poštovném a ještě budete několik týdnů čekat, než vám budou všechny součásti doručeny, abyste pak zjistili, že stále něco chybí. Stavba se tak protáhne i na několik měsíců. Vím, o čem mluvím, sám jsem tímto kolotočem prošel.

3D tiskárna Rebel 2

Chcete začít stavět už zítra?

Zdá se to nemožné, ale je to tak. Opravdu již zítra můžete začít stavět. Připravil jsem pro vás kompletní sadu dílů pro stavbu 3D tiskárny Rebel 2. Během 2 dnů budete schopni postavit plně funkční 3D tiskárnu a budete k tomu potřebovat pouze šikovnost a běžné nářadí. To vše navíc za nejlepší cenu na trhu.

Jestliže si k této sadě dílů zakoupíte také plast PLA nebo ABS (filament), můžete již velmi brzy tisknout své první výrobky.

Co vše obsahuje kompletní sada dílů Rebel 2?

Zajímá-li vás, co všechno obsahuje a jak vypadá tato kompletní sada dílů Rebel 2, přehrajte si následující video z mého blogu a YouTube kanálu Zahradník se baví:

Přehrajte si video přímo na YouTube: Video Zabalení 3D tiskárny Rebel 2

Věděli jste, že od natočení videa jsem dodal již stovky stavebnic Rebel 2 a sadu dílů jsem postupně mnohokrát vylepšil a doplnil?

Návod ke stavbě

Všechny díly jsou pečlivě roztříděné do popsaných a očíslovaných sáčků, kdy je zcela zřejmé, které díly k sobě patří. K sadě dílů obdržíte podrobné instrukce ke stavbě a také návod ke stavbě. Právě pro vás připravuji videonávod. Současně vám jsem k dispozici pro bezplatné konzultace. Nemusíte se bát, že tiskárnu nepostavíte.

Věděli jste, že mezi stovkami mých šťastných zákazníků, kteří si zakoupili tuto stavebnici a postavili 3D tiskárnu, najdete 11-leté školáky, stejně jako aktivní seniory?

Barva plastových dílů

Můžete si vybrat barvu plastových dílů, kterou máte rádi. Běžně tisknu plastové díly v barvách: bílá, světle žlutá, oranžová, červená, růžová, purpurová, fialová, světle zelená, tmavě zelená, světle modrá, modrá, tmavě modrá, šedá, černá. Ozvěte se telefonicky, e-mailem nebo třeba přes živou podporu na tomto webu. Nabídnu vám barvy, které jsou aktuálně k dispozici.

Rebel 2 plastové díly

Hotend a trysky

Součástí sady dílů je kvalitní a ověřený celokovový hotend pro průměr plastu 1,75 mm spolu s tryskou, kterou si sami vyberete (0,3 mm, 0,4 mm nebo 0,5 mm). Pokud si budete přát více trysek, další trysku si můžete jednoduše dokoupit jen za 99 Kč.

Jako začátečník v 3D tisku si pravděpodobně nebudete vědět rady s výběrem vhodné trysky. Ozvěte se, velmi rád vám pomohu a doporučím vhodnou trysku.

Dodávané součásti

Plastové díly tiskárny Rebel 2 dodávám v nejnovější verzi 30. Díly jsou vytištěné na 3D tiskárně z materiálu ABS. Sada dílů obsahuje pojezd extrudéru se čtyřmi lineárními ložisky místo tří, stolek pro tiskovou podložku také obsahuje čtyři lineární ložiska místo tří. V sadě najdete kompletní univerzální držák cívek plastu, který vyhovuje pro všechny velikosti cívek. Otvory pro lineární ložiska i vodící tyče jsou protaženy výstružníkem, otvory pro šrouby protaženy vrtákem, díly pro distanc stolku jsou opatřeny závity, ostatní otvory předvrtány pro umístění dodávaných šroubů do plastu.

Konektory jsou nakrimpované na všech vodičích. Tedy na vodičích krokových motorů, vodičích pro koncové spínače, vodičích pro termistory i vodičích pro ventilátor. Všechny silové vodiče jsou náležitě dimenzované a obsahují již nakrimpované koncovky pro snadné vložení do svorkovnice.

Elektronika Arduino Mega 2560, deska RAMPS 1.4 se součástkami určenými k výměně (FET, tavné pojistky, svorkovnice), aby vše správně fungovalo a nic neshořelo. Nevyhovující součástky jsem již odpájel za vás, proto stačí jen velmi jednoduše připájet součástky nové. Budiče krokových motorů DRV8825 pro 32 mikrokroků. Průmyslový spínaný zdroj 12V/240W.

Hliníkové profily jsou eloxované. Vodící tyče jsou z nerezové oceli bez povrchových a tepelných úprav. Závitové tyče jsou nerezové. Matice pro závitové tyče jsou mosazné. Ocelové úhelníky pro spojení rámu jsou předvrtané pro šrouby M6. Matice do profilů pasují bez jakýchkoliv úprav (není je třeba brousit).

Věděli jste, že za příplatek pouze 600 Kč může mít přesné broušené indukčně kalené tyče a tím získáte lepší přesnost a delší životnost? Za další příplatek 250 Kč můžete mít hliníkové pružné spojky na osu Z a tím získáte vynikající kvalitu svislé plochy.

Modul displeje se čtečkou SD karet

Displej se čtečkou SD karet není součástí sady dílů. Můžete si jej dokoupit za příplatek 699 Kč. Narozdíl od fotografie nově získáte modul nikoliv textový, ale grafický. Součástí modulu jsou také plastové držáky v barvě vaší tiskárny a spojovací materiál pro přišroubování na rám tiskárny.

Modul obsahuje modře podsvícený grafický displej 128x64 bodů, rotační kodér pro ovládání tiskárny a slot pro SD kartu. Můžete tak tisknout zcela bez počítače, na SD kartu nahrajete soubory s G-kódy a počítač nemusí být k tiskárně vůbec připojený. Navíc pomocí displeje můžete měnit parametry tisku přímo za chodu. Ať již tisknete z počítače nebo z SD karty, můžete kdykoliv změnit rychlost tisku, teplotu hotendu či vyhřívané podložky nebo třeba průtok plastu.

Potřebujete poradit se stavbou?

Protože jsem tuto tiskárnu také postavil, mám bohaté zkušenosti, o které se s vámi velmi rád podělím.

Kdykoliv jsem připraven vám poradit e-mailem nebo telefonicky se stavbou i s následným tiskem.

S důvěrou se na mě obraťte a já vám pomohu vyřešit jakýkoliv problém.

Důležitá bezpečnostní upozornění

Součástí sady dílů je průmyslový napájecí zdroj 12V/240W s otevřenou svorkovnicí a síťová šňůra. Budete pracovat se síťovým napětím a hrozí úraz elektrickým proudem. Pracujete na vlastní nebezpečí.

Na napětí 12V protékají opravdu velké proudy, je zde velmi důležitá opatrnost. Hrozí nebezpečí požáru.

Vyhřívaná podpožka a tryska dosahují velmi vysokých teplot. Hrozí nebezpečí popálení.