Tisková podložka BuildTak
ideální povrch pro 3D tisk

Tisková podložka BuildTak Zahradník se baví

BuildTak je tenká odolná plastová samolepící fólie, která zajišťuje ideální povrch tiskové podložky pro 3D tisk metodou FDM (fused deposition modeling). Nahrazuje modrou lepicí pásku (blue tape) nebo polyamidovou (kaptonovou) fólii. Tisková fólie BuildTak je vyrobena z velmi kvalitních a tepelně odolných materiálů. V průběhu tisku poskytuje vynikající přilnavost tištěného materiálu k podložce a poté umožňuje čisté a snadné odstranění hotového výtisku.

Perfektní tisk PLA

Tisková podložka BuildTak se náramně hodí pro tisk materiálem PLA. Tento plast výborně drží na studené tiskové podložce BuildTak. A pokud pod výtiskem netopíte, nebudou se vrstvy propadat. Dosáhnete opravdu vynikající kvality tisku. Podívejte se na video Jak tisknout PLA, kde vše vysvětluji:

Flexibilní plast a dřevo

Tisková podložka BuildTak se výborně hodí také pro tisk flexibilního plastu TPE a tisk dřevěného plastu WOOD (jedná se o PLA s opravdovými dřevěnými pilinami). Oba tyto plasty můžete tisknout na studenou tiskovou podložku BuildTak a dosáhnete vynikajících výsledků.

PETG

PETG je poslední dobou velmi oblíbený plast, který vyniká chemickou odolností a tepelnou odolností pro kladné i záporné teploty. Je velmi houževnatý a odolává ÚV záření. Tento plast výborně drží na studené tiskové podložce a dosáhnete tedy také vysoké přesnosti a vynikajících výsledků tisku.

Polymerové a kovové kompozity

Polymerové kompozity jsou krásně barevné plasty s většinou obsahu PLA. Kovové kompozity jsou vyrobené také z PLA, které s velkým přídavkem opravdových kovů. Oba tyto plasty skvěle drží na studené tiskové podložce BuildTak, dosáhnete vysoké přesnosti a vynikajících výsledků tisku.

Tisk ABS na BuildTak

Výrobce doporučuje tiskovou podložku BuildTak i pro tisk z materiálu ABS. Já netvrdím, že to není možné, ale BuildTak pro ABS nedoporučuji. Podle mých zkušeností a pokusů není tato podložka vhodná pro tento plast. ABS vyžaduje vyhřívanou podložku a na povrchu BuildTak drží tak moc, že je potom velký problém výtisk sundat.

Co dostanete

V sadě najdete samolepící tiskovou podložku BuildTak velikosti 203 x 203 mm, dále pak sklo 210 x 200 mm, na které tiskovou podložku nalepíte, a také 4 klipsy pro uchycení skla na tiskový stolek 3D tiskárny. Nově v sadě najdete také speciální ubrousek pro očištění skla před nalepením podložky a také ubrousky pro vyčištění tiskového povrchu BuildTak. Sada samozřejmě obsahuje podrobný český návod k použití.